Kultura v Uh. Hradišti

Obyvatelé Uh. Hradiště budou jistě souhlasit s tvrzením, že se zde dobře a šťastně žije. Je zde téměř veškeré zázemí. Široký a kvalitní výběr škol a také spousta zájmových kroužků, které se týkají i kulturního vyžití. Pro děti Lidová škola umění, dramatické kroužky nebo sportovní aktivity.

Slovácké divadlo

V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout místní Slovácké divadlo, které sbírá úspěchy nejen doma, vždy beznadějně vyprodanými představeními, ale po celé republice, včetně hlavního města. Působí zde i další 2 menší divadla (Hoffmanovo a SKI Vésky).

Slovácké muzeum

www.slovackemuzeum.cz

Vypravit se můžete i do muzea, s názvem Slovácké muzeum. Je zde stálá expozice řemeslných tradic na Slovácku, zvyků či krojů. Každoročně se sem sjíždí fanoušci filmu na Letní filmovou školu, letos již 38. v pořadí. Sídlí zde hned několik regionálních deníků, které píší o velkém počtu akcí po celý rok, jako např. Den otevřených památek, Slavnosti vína, vánoční či velikonoční trhy, košty vína či slivovice a spousta dalších. Většina místních akcí se soustřeďuje v nově zrekonstruovaném Klubu kultury nebo v krásně renovované Redutě, která se stala příjemným prostředím pro různá představení či plesy s nezapomenutelnou atmosférou. O obrovském kulturním vlivu města svědčí i spousta významných osobností, které se narodily, nebo dlouho působily v Uh. Hradišti (Josef Abrhám, Jiří Pavlica, Jana Werichová, Miki Volek, Václav Postránecký a další).