Tipy na výlet

Když se obyvatel z Uherského Hradiště zeptáte na tip na výlet, jednohlasně zazní „Buchlov“ nebo „zámek Buchlovice“. Tyto dominanty kraje jsou velmi oblíbeným a vyhledávaným místem turistů i místních.

Hrad Buchlov

Na hradě Buchlově se nejen podíváte na život našich šlechtických předků, ale také si zajezdíte na koni či sem můžete vyrazit na kole a spojit příjemné s užitečným.

Zámek Buchlovice

V zámeckém parku se pokocháte krásou živých pávů nebo šikovností zahradníků, kteří pro vás připravili nezapomenutelnou souhru barev, tvarů i vůní.

Baťův kanál

Vydáte-li se od Uh. Hradiště více na jih, můžete si k tomu půjčit loďku a projet se po Baťově kanále, který vede až do Rohatce (u slovenských hranic). Další významnou stezkou, tentokrát cyklistickou, je vinařská stezka, kde popojíždíte od sklípku ke sklípku a ochutnáváte regionální vinné poklady.

Bazilika na Velehradě

Chcete-li se dozvědět více o historii tohoto kraje, vaše první kroky nesmí vést nikam jinam než na Velehrad, poutní místo, kam věrozvěsti Cyril s Metodějem přinesli písmo, a kde nějakou dobou působili. Jen pár metrů od velehradské baziliky se nachází Archeoskanzen Modrá, kde můžeme vidět první techniky živobytí a leckteré je možné si i vyzkoušet. Zřejmě nejvýznamnější pro obyvatele je „Památník Velké Moravy“, v němž je prapůvod dnešního Starého Města a Uherského Hradiště.